KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7876036
*
nr 787 6036
Axel Wallert
(1890-1962), Sverige
Oljemålning, Axel Wallert (1890-1962), Porträtt, signerad, 1906, 72x53
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2012
kl 16:00:00
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Axel Wallert
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Läs mer om Axel Wallert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel wallert olja oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:37
*
Axel Wallert
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Läs mer om Axel Wallert
nr 787 6036
Axel Wallert
(1890-1962), Sverige
Oljemålning, Axel Wallert (1890-1962), Porträtt, signerad, 1906, 72x53
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Utrop: | 5.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2012 |
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Axel Wallert
Axel Wallert, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1890, död 1962.Läs mer om Axel Wallert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel wallert olja oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:37